Április 22. a Föld Napja
E napon fontos feltenni egy-egy kérdést magunknak, hisz mindannyian felelősek vagyunk a Földünkért:
- mit teszünk azért, hogy az élethez nélkülözhetetlen tiszta víz, talaj, levegő minden élőlény számára elérhető legyen?
- ha látunk egy szennyezést az erdőben vagy a patakparton, jelezzük-e a helyi hatóságoknak, önkormányzatnak, hogy mielőbbi szakszerű intézkedéssel megszűnjön a szennyezés?
- hajlandóak vagyunk-e a vásárlási, utazási, stb. szokásainkon változtatni a Föld védelme érdekében?
- mit teszünk a mindennapokban a Földünk megóvása érdekében?
A Föld napja mozgalom egyik jelmondata is aktív cselekvésre buzdít mindannyiunkat: „Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?”
Mindennapi cselekedeteivel, tudatos és felelős gondolkodással mindenki tehet azért, hogy tiszta, élhető környezetet alakítsunk ki és tartsunk fenn.
Dr. Jane Goodall szerint: „Minden egyes apró cselekedet számít. Minden egyes ember, minden egyes nap és minden egyes percben tehet azért, hogy jobb legyen a világ!”
A 2025. évi BISEL fotópályázat képei is azt mutatják, van miért cselekednünk, van mit óvnunk, védenünk, hisz csodálatos élővilág vesz körbe minket:
Higgyünk abban, hogy az egyes cselekedeteinkkel tisztábbá, élhetőbbé és szebbé tudjuk alakítani a világot.
A Föld Napja alkalmából, szép és cselekvő napokat kívánva,
a BISEL szervezők



