Örömforrásunk a víz verseny eredménye


2019-03-31
Gellér Zita | 2019-03-31 19:11:06

Március 28-án a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban, a városligeti Vajdahunyadvárban került sor a BISEL "Örömforrásunk a víz" verseny döntőjére, ahol a döntőbe jutott 13 csapat bemutatta az általuk vizsgált vízfolyás öröm-bánat térképét.

A döntő valamennyi résztvevője oklevélben és jutalomban részesült; az első, második és harmadik helyezések mellett különdíjat kaptak a különböző szempontból kiemelkedő teljesítményt nyújtó csapatok. 
Az elismeréseket László Tibor Zoltán, az Agrárminisztérium környezetvédelemért felelős helyettes államtitkára, valamint Lükőné Örsi Gabriella, a Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtár könyvtári főigazgató-helyettese adta át.

A verseny összesített eredménye - az első három fordulóban és a döntőn nyújtott teljesítménye - alapján a 

BISEL „Örömforrásunk a víz” 2018-2019. évi verseny EREDMÉNYE:

7-9. évfolyam

  1. Pocsaji Vízőrzők csapat (Pocsaji Lorántffy Zsuzsanna Általános Iskola, Pocsaj)
  2. Mosó Parti Mosólygósok csapat (Somssich Antal Általános Iskola, Zalakomár)
  3. Kis Harcsák a Pataknál csapat (Sashalmi Tanoda Általános Iskola, Budapest XVI.)

10-12. évfolyam

  1. Kaprera – Újratöltve csapat (Teleki Blanka Gimnázium, Budapest XIV.)
  2. Tiszavirág csapat (Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Hajdúböszörmény)
  3. Herman Ottó 11. KP csapat (Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szombathely)

Oklevelet kapott a versenyben és a döntőn való részvételért

Vízőrzők csapat (Somssich Antal Általános Iskola, Zalakomár)

Vízi búvárok csapat (Somssich Antal Általános Iskola, Zalakomár)

Neumann csapat (BMSZC Neumann János Számítástechnikai Szakgimnáziuma, Budapest XIV.)

Rákok csapat (Tóth Árpád Gimnázium, Debrecen)

Police csapat (Csapó Dániel Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szekszárd-Palánk)

Jégmadár csapat (Pápai Református Kollégium Gimnáziuma és Művészeti Szakgimnáziuma, Pápa)

Szitakötők csapat (I. Béla Gimnázium, Kollégium és Általános Iskola, Szekszárd)

Különdíjat kapott a kiemelkedően aktív részvételért:
Somssich Antal Általános Iskola, Zalakomár

Különdíjat kapott a példás együttműködésért:
Kis Harcsák a Pataknál csapat (Sashalmi Tanoda Általános Iskola, Budapest XVI.) és a 
Kaprera – Újratöltve csapat (Teleki Blanka Gimnázium, Budapest XIV.)

Oklevelet kapott a legötletesebb prezentációért:
Herman Ottó 11. KP csapat (Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Szombathely)

Oklevelet kapott a legtudományosabb prezentációért:
Jégmadár csapat (Pápai Református Kollégium Gimnáziuma és Művészeti Szakgimnáziuma, Pápa)

Oklevelet kapott a legszemléletesebb prezentációért:
Vízi búvárok csapat  (Somssich Antal Általános Iskola, Zalakomár)

Oklevelet kapott a legjobb csapatmunkáért:
Neumann csapat (BMSZC Neumann János Számítástechnikai Szakgimnáziuma, Budapest XIV.)

Gratulálunk a nyerteseknek és valamennyi döntőbe jutott csapatnak!

Hamarosan meghirdetjük a következő versenyt, amelyre várjuk az iskolák jelentkezését.
A további információkat itt a honlapon tesszük közzé.


Események

Friss hírek

Galéria

Címkefelhő

BISEL verseny jeles napok események Borián György az év fajai játék Ismerd meg! archív projektek ajánló hasznos víz jó tudni